Menu

Podróże

JORDANIA (2021)

MEKSYK (2021)

SŁOWENIA (2020)

ARMENIA (2019)

OMAN (2019)

WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA (2018)

ISLANDIA (2018)

IZRAEL, PALESTYNA (2017/2018)

GRUZJA (2017)

AZORY (2017)

WIETNAM i KAMBODŻA (2016)

MALEZJA (2015)

TUNEZJA (2014)

SRI LANKA (2014)

SESZELE (2013)

AUSTRALIA, TASMANIA, KOREA PŁD. (2012)

   ◊ ◊ ◊

NAMIBIA 2011

RELACJĘ Z WYPRAWY KONNEJ PRZEZ NAMIBIĘ ZNAJDZIECIE TUTAJ.

PODRÓŻE DAWNE

– W GÓRACH CHIMANIMANI –

Ciepły wiatr od zachodu, jakby wprost ze słońca, szumiał cicho pośród złotych traw. Ledwo dostrzegalna ścieżka wiła się w kierunku Mozambiku. Wysoko ponad głowami rozległy się krzyki górskiego orła. Jakby zaskoczył go widok podróżników u progu skrytej na krańcu świata przełęczy.
– Pięknie – odezwałem się. – A wydawało się, że nic nadzwyczajnego już nas dziś nie spotka.
– Gdybyśmy siedzieli w namiocie, nic by nas nie spotkało – odparł mój towarzysz. – Zawsze gdy ruszysz przed siebie, zaczynają dziać się fantastyczne rzeczy. Tylko gdy siedzisz na miejscu, wówczas zazwyczaj niewiele się dzieje.

◊ ◊ ◊SZWECJA, FINLANDIA
(1998)

„Położyłem dłoń na klamce i pomyślałem: dobrze, ale jeśli on tam naprawdę będzie siedział i jeśli spyta, czy byłem grzeczny i jakie przynoszę życzenie, to co ja mu odpowiem?”

◊ ◊ ◊


ZIMBABWE, MALAWI, MOZAMBIK
(1999)

„W rzeczywistości wszystko jest nieco inne. Horyzont szerszy, woda chłodniejsza, zieleń bardziej zielona. Wokół więcej powietrza i dźwięków.”

◊ ◊ ◊


ROSJA, MONGOLIA, CHINY, LAOS
(2000)

„Kunming. Jakaż dziwna chwila. Za drogą, po której biegają szczury, płynie oświetlona na zielono rzeka, ponad nami z dachu połyskującego drapacza chmur strzelają w niebo trójkolorowe snopy światła. Hubert gra w kometkę z naszymi nowymi chińskimi przyjaciółmi. Sączę meksykańskie piwo. Jutro ruszamy na południe, do Laosu.”

◊ ◊ ◊


NAMIBIA
(2001)

„Zawsze byłem wielkim miłośnikiem fok. Mógłbym godzinami obserować ich przepychanki w poszukiwaniu lepszego miejsca wśród skał, wsłuchiwać się w radosne prychanie i prowadzone w foczym języku przekomarzania…”

◊ ◊ ◊

INDONEZJA, HONG KONG, SINGAPUR (2002)

„Gdy poznało się wcześniej Chiny i Laos, każdy element mozaiki, jaki spotykam w Indonezji wydaje się jakby oswojony, wręcz przewidywalny. Zapachy i smaki znajome, podobny zgiełk, atmosfera pulsująca tym ciepłym azjatyckim rytmem.”

◊ ◊ ◊

LITWA, ŁOTWA, ESTONIA, FINLANDIA (2003)

„Czasem wystarczy dzień, by znaleźć się w innym miejscu, innym kraju, innym świecie… stać się trochę innym człowiekiem…”

◊ ◊ ◊

INDIE, NEPAL (2004)

„Radosne chwile spędzone wspólnie ze słoniem w mętnej rzece Narayani, gdy mądry stwór wystawiając z wody jedynie trąbę i jedno oko (by kontrolować sytuację) z zadowoleniem poddawał się szorowaniu i ochlapywaniu wodą. Nigdy nie zapomnę tego zadowolonego, mądrego spojrzenia…”

◊ ◊ ◊

PERU, BOLIWIA (2005)

„Miraflores. Z wysokiego klifu wznieśliśmy sie ponad skały, drapacze chmur z basenami i ogrodami na dachach, latarnię morską i wijącą się wzdłuż Pacyfiku autostradę…”

◊ ◊ ◊RPA, BOTSWANA, ZIMBABWE, NAMIBIA
(2006)

◊ ◊ ◊

TANZANIA, ZANZIBAR (2008)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments