Menu
Aktualności

„Jeśli cywilizacja ma przetrwać…” (premiera i recenzje)

24 listopada 2021 roku w bibliotece I Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy odbyła się światowa, bez dwóch zdań!, premiera polskiej edycji książki Ronalda Wrighta zatytułowanej Krótka historia postępu. Bardzo dziękuję Ewie i Aleksandrze.

Jest tak, jak to sobie wymyśliłem: całkiem poważna, ale napisana lekkim językiem, książka trafia w pierwszej kolejności w ręce nastolatków. Pierwszą recenzję także napisała licealistka!

Ronald Wright fantastycznie analizuje przeszłość dawnych cywilizacji, opowiada o początkach ludzkości, ludziach neolitu i paleolitu, opowiada o ich potędze, ale również o słabościach i nieumiejętnym spojrzeniu na sytuacje, które w ostateczności doprowadziły pradawne cywilizacje do upadku. (…) Osobiście jako osoba, która rzadko sięga po książki z tego gatunku, bardzo przyjemnie spędziłam czas czytając ją oraz nauczyłam się wielu ciekawych rzeczy.
(z recenzji Darii na szkolnyklubrecenzenta.pl)

Przy okazji melduję, że wczoraj pojawiła się kolejna recenzja:

Każdy z przykładów służy odpowiedzi na podstawowe pytanie: dokąd zmierzamy? Ta historia postępu może być krótka na jeszcze jeden sposób: jeśli będziemy unikać odpowiedzi na to pytanie, jeśli będziemy zaprzeczać wadze problemów przed którymi stajemy i możliwości podjęcia działań by je rozwiązać, może po prostu dobiec końca. (…) Słowa Wrighta brzmią już nie jak Kassandryczne wieszczby, a zyskały wagę rzeczowych pytań, z tym głównym: dokąd zmierzamy?
(z tekstu Macieja Kijko na kulturaupodstaw.pl)

Więcej na temat książki oraz „naszej cywilizacji”… niebawem!

Pozdrawiam mocno, Łukasz Wierzbicki

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments