Menu
Aktualności

Budowanie ze słów – 20, 21, 27 i 28 X

W filii na ul. Arciszewskiego (fot. www.lazarz.pl)   Ile istnieje słów nikt nie zliczy. Słowa, jak ludzie, umierają i rodzą się każdego dnia. Niektóre z słów nie mają przyjaciół. Są samotne i smutne. Inne przyciągają się i radośnie łączą w pary, gromady, skupiska… aż nagle dzieje się rzecz zadziwiająca: zaczynają tworzyć opowieść. Coś takiego wydarzy się w Namiocie Słowa na Placu WolnościPoznaniu 20, 27 i 28 X o g. 12:00  oraz 21 X o 13:00 podczas wspólnej zabawy, do której zapraszam wszystkich chętnych 6-9 latków.
   Każdy z uczestników przyniesie ze sobą słowo. Może znajdzie je po drodze, niechciane, porzucone na chodniku, trawniku, krawężniku, a może w chlewiku? Może będzie to zwyczajne i mocno zużyte słowo, jak kolacja albo pielucha. Albo ulubione słowo, jak lody albo wakacje. Może będzie to słowo niezwykłe, jak arachnofobia, albo wymyślone, o którym nikt wcześniej nie słyszał. Dlaczego nie? Słowo to słowo. A może ktoś zapomni lub zgubi gdzieś swoje słowo? Zapytany otworzy szeroko buzię i zawoła aaaa… Nie szkodzi. A to przecież także słowo. Należy mu się uwaga. I gdy już zbierzemy razem wszystkie nasze słowa, siądziemy na poduszkach i wspólnie ułożymy z nich opowieść, historię, bajkę… i będziemy starali się bardzo, by była jak najciekawsza. Śmieszna, straszna lub przygodowa. A gdy będzie gotowa, wspólnie ją opowiemy. I będziemy się przy tym znakomicie bawić!
   Wstęp wolny! Ilość miejsc ograniczona! Chętnych zapraszam i namawiam do nadsyłania zgłoszeń na adres organizatora imprezy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments