Menu
Aktualności

Ostatni autograf dla WOŚP!

W lutym 2018 roku wydaliśmy „Ocean to pikuś„, książkę przygodową dla dzieci, która opowiada o przygodach Olka Doby na Atlantyku. W dniu premiery Olek Doba (który brał udział w pracy nad książką) podpisał kilkanaście egzemplarzy z myślą o pierwszych Czytelnikach. Niedawno odnalazłem jedną z tych podpisanych przez niego książek.

Cztery lata temu wystawiliśmy wspólnie pierwszy egzemplarz na aukcję Orkiestry. Dziś w imieniu swoim i Olka Doby wystawiam ten ostatni…

LICYTACJA TUTAJ

Taki finał licytacji! Ostatnią książkę z autografem Olka Doby wysyłamy do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie, której patronem przed pół rokiem został… Aleksander Doba! Za piękną decyzję dziękuję zwycięzcy licytacji, za podpowiedź dziękuję Gabi Dobie.

* * *

„Ocean to pikuś” zabiera nas w zuchwały rejs kajakiem przez Atlantyk. To oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o Aleksandrze Dobie, pełnym optymizmu i pogody ducha marzycielu, który w 2010 roku jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent. Książka pełna jest barwnych i pełnych pozytywnej energii ilustracji Marcina Leśniaka.

Marzenia to moja siła napędowa. Nie bójcie się marzyć!, mawia bohater tej opowieści.

Jak było z tymi marzeniami, gdy w 2010 roku wyruszał kajakiem z Senegalu do Brazylii, by jako pierwszy w historii przepłynąć Atlantyk kajakiem? Jak parzył kawę na wzburzonym oceanie, co zrobił, gdy żarłacz tygrysi walił łbem w kadłub łodzi, dlaczego obudził morskiego żółwia, dlaczego na gwałt musiał szukać gaci, w czym przeszkadzały mu złośliwe ryby mahi-mahi…

…jeśli jesteście ciekawi, jeśli macie ochotę na takie przygody, zapraszamy na wyprawę… przez ocean!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments