Menu
Recenzje

„Mamo, mamo, jeszcze jeden rozdział!” (nowe recenzje)

Zerkam czasem do internetu. Sprawdzam, jak radzą sobie moje książki.
Znalazłem kilka nowych recenzji. Oto fragmenty.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie AK_male.jpg

Połknęliśmy ją! Dawno nie czytaliśmy tak cudownej książki! – piszą o Afryce Kazika na blogu zaciszedomowe.pl. A o książce Dziadek i niedźwiadek: Napisana wartko i ciekawie, dzieci wręcz chłonęły i było „Mamo, mamo jeszcze jeden rozdział”.

O Afryce Kazika na blogu Nicestory.pl jest podobnie: Dzieci, które uwielbiają podróże, odkrywanie i z ciekawością patrzą na świat, pokochają tę książkę tak jak mój Syn. Kiedy zaczynamy czytać, nie możemy przestać, a Janek z błyszczącymi oczami prosi „mamo, jeszcze jeden rozdział”. Książka jest naprawdę niesłychana. Opowiada o ekscytujących przygodach w prosty sposób, bardzo przyjaznym dla dzieci językiem. Afryka Kazika uczy szacunku do drugiego człowieka i przyrody. Pokazuje dzieciom, że optymizm i wiara w siebie ale też innych ludzi, może dosłownie zdziałać cuda.

Autorka blogu Bilingualkid napisała: Lektura Afryki Kazika była dla nas bez wątpienia pasjonującą podróżą w przeszłość, której elementów (prawdopodobnie) nigdy nie zaznamy w naszym życiu. Przeszłością bez elektroniki, bez pośpiechu, bez konkretnych i wykalkulowanych celów. Bez sztucznych potrzeb, ale z prostymi przyjemnościami. Dla naszych dzieci (podobnie jak dla nas samych) jest to piękna lekcja życia, która proponuje inne spojrzenie na to, co jest naprawdę ważne.

Książka jest pięknie wydana, w nietypowym formacie. Krótkie, acz treściwe rozdziały, okraszone są wspaniałymi ilustracjami, które zachwycają i rozbudzają wyobraźnię czytelnika pochłoniętego przygodą. Tekst czyta się doskonale. Czytając książkę towarzyszyliśmy Panu Dobie w tej cudownej wyprawie, choć przez chwilę stając się częścią jego „orszaku Posejdona”. Wielkie też uznanie dla autora, Pana Łukasza Wierzbickiego, który wspaniale opisał tę historię. Pełna pasji i miłości do przyrody. Wspaniała. – to już z recenzji książki Ocean to pikuś na blogu Nicestory.pl.

(Audiobook Ocean to pikuś w wersji elektronicznej można kupić między innymi TUTAJ.)

Machiną przez Chiny to piękna książka o podróży dwojga oddanych sobie ludzi, pokazujący cudowność świata w całej jego okazałości – z kolejnej recenzji na Nicestory.pl.

(Audiobook Machiną przez Chiny w wersji elektronicznej można kupić między innymi TUTAJ.)

Na blogu Mamy z różową torebką o czytanym przez Jacka Kawalca audiobooku Afryka Kazika: Mój syn ma dobrą rękę. Afryka Kazika wciąga. Historia jest prawdziwa, więc robi tym większe wrażenie. (…) Pięciolatka wciągnęła do tego stopnia, że co wieczór przypominał, żeby znowu posłuchać. Jednak, żeby nie było, to nie jest tylko fascynująca historia dla dzieci. Bo muszę to podkreślić, że razem z mężem, słuchaliśmy z wielką przyjemnością.

(Afrykę Kazika w wersji cyfrowej można kupić między innymi TUTAJ.)

Dziękuję za miłe recenzje – to dla mnie doping do dalszej pracy,
pozdrawiam, Ł.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Małgorzata
Małgorzata
3 lat temu

Książkę Machiną przez Chiny syn przyniósł ze szkolnej biblioteki. Czytaliśmy wspólnie z synem i mężem. Ciężko było się oderwać, bardzo nas wciągnęła i skończyła się zbyt szybko. Dziękujemy!!