Menu
Archiwum

Fotografia dziadka i niedźwiadka

Jan Majcher i Wojtek w Iraku (fot. ze zbiorów pani Grażyny Zimny) Otrzymałem kilka dni temu piękny list od pani Grażyny Zimny, a wraz z nim nieznaną (mi) wcześniej fotografię niedźwiedzia Wojtka, bohatera książki Dziadek i niedźwiadek. Zdjęcie wykonano 4 grudnia 1942 roku w Iraku. Wojtek rzuca się na nim z serdecznym uściskiem na Jana Majchera, dziadka pani Grażyny.
Wojna rozdzieliła rodzinę. Jan Majcher trafił do Armii Andersa, po wojnie zamieszkał w Anglii. Szlak jego żony, Bronisławy Majcher, i ich kilkuletniej córki Wandy wiódł przez Sybir, Persję, Kenię, Włochy, do obozu dla powracających w Radymnie w „nowej” Polsce. Po wojnie dziadkowie nigdy już się nie spotkali. W rodzinnym archiwum zostało kilka pamiątek. Wśród nich fotografia z niedźwiedziem.
Bardzo dziękuję! Każda pamiątka po tym niezwykłym przyjacielu jest na wagę złota!

Zdjęcie w lepszej rozdzielczości znajdziecie TUTAJ.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Jan Majcher i Wojtek (rozmiar oryginalny - fot. ze zbiorów pani Grażyny Zimny)

Otrzymałem piękny list od pani Grażyny Zimny. A wraz z nim nieznaną (mi) wcześniej fotografię niedźwiedzia Wojtka, bohatera książki Dziadek i niedźwiadek. Zdjęcie zostało wykonane 4 grudnia 1942 roku w Iraku. Wojtek rzuca się na nim z serdecznym uściskiem na Jana Majchera, dziadka pani Grażyny.
Wojna rozdzieliła rodzinę. Jan Majcher trafił do Armii Andersa, po wojnie zamieszkał w Anglii. Szlak jego żony, Bronisławy Majcher, i ich kilkuletniej córki Wandy wiódł przez Sybir, Persję, Kenię, Włochy do obozu dla powracających w Radymnie w Polsce. Po wojnie nigdy już się nie spotkali. W rodzinnym archiwum zostało kilka pamiątek po dziadku, wśród nich fotografia z niedźwiedziem. Bardzo dziękuję. Każda pamiątka po tym niezwykłym przyjacielu jest na wagę złota.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments